Začátek s modelingem

5:59

Jak jsem se vlastně dostala k modelingu?

Nad modelingem jsem nikdy nepřemýšlela. Ani jsem nemohla, hrála jsem vrcholově volejbal, výšku sice tak nějak mám, ale právě díky volejbalu jsem byla docela svalnatá, takže vzhledově jsem rozhodně nevypadá jako modelka, který by popravdě moc svalů mít neměla. Párkrát jsem byla fotit s kamarádkou kvůli její nové zrcadlovce,což mě sice bavilo,ale věděla jsem, že před foťákem jsem docela stydlivá a rozhodně bych nedokázala v jedný minutě předvést 20 póz. Navíc, modelky mi - jako většině lidí, přišly jako namyšlené holky, co jim "bůh" nadělil hezkou tvářičku, postavičku a charisma. Jediné co mě přitahovalo a proč bych modeling tehdy chtěla zkusit bylo cestování a možná případný obdiv u kluků (naivně jsem si tehdy myslela že modelka je prostě vždycky obdivována kluky, žádného jsem neměla, takže tohle by mi určitě pomohlo, hah).

Na konci 9.třídy jsem si zlomila nohu a měsíc zůstala doma, prakticky jsem byla jen v posteli a vůbec se nepohybovala, což způsobilo, že veškeré svaly které jsem si poctivě budovala 6ti letým hraním volejbalu byly v tahu. Myslím, že míry jsem sice ideální neměla, ale rozhodně jsem vypadala byla štíhlejší než před zlomeninou. Přes prázdniny žádné tréninky nebyly, takže jsem svaly neměla kde nabrat...
A pak se mi před facebook ozvala naše bookerka z 2WSCOUT. Ve zprávě se ptala s jakými zahraničními agenturami spolupracují, že jsem je zaujala z nějaké fotky, jestli by mě to nebavilo, kolik měřím a zda-li bych jim mohla poslat fotky celé postavy, obličeje ze předu a z profilu.
Tak jsem napsala že netuším, že hraji vrcholově volejbal, ale že teď budu mít asi roční pauzu kvůli zranění a tedy proč to asi nezkusit Poslala jsem fotky postavy a obličeje. Následovala schůzka v jejich ateliéru kde si mě vyfotili a přeměřili, řekli jejich podmínky a pravidla, jejich cíle. O mém možném modelkování nikdo nevěděl, nechtěla jsem totiž aby si všichni mysleli, že se rázem stanu také namyšlenou slečnou. Svěřila jsem se asi 4 lidem, kterým naprosto věřím a vím, že by na mě nikdy nezměnili názor ať bych udělala cokoli. Ti mě v tom podpořili. Mamince jsem to oznámila až když se s ní chtěla má bookerka sejít. Její reakce nebyly příliš pozitivní. "A to chce bejt jako ramínko na šaty?". Ale nezavrhla to, dala mi šanci  a modeling mi povolila.

Mé první polaroidy z první zchůzky s bookerkou (přirozené fotky bez make-upu) Zdroj: 2WSCOUT

Fotka z 1.fototestu (2WSCOUT)
 Fotka z 1.fototestu (2WSCOUT)

Týden na to jsem fotila svůj první fototest a další týden jsem šla na přehlídku Petry Ptáčkové.


Tohle je ale jen začátek, určitě zde můžete očekávat mnoho úvah a zkušeností s modelingem. Ráda bych změnila mínění, jaké jsem já sama měla předtím, než jsem se modelingu začala věnovat.

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Jsi krásná, hlavně na té poslední fotce máš nádherné oči! Jinak skvělý článek, hrozně ráda si čtu o zkušenostech modelek a tak :)

  OdpovědětVymazat
 2. Je to věc názoru,bohužel/naštěstí ta "krása" není moje dřina, ale možná tak snaha rodičů. Určitě se to tu články na téma modeling bude jen hemžit.;)

  OdpovědětVymazat
 3. krásný fotky, sluší ti to, at se ti v modelingu daří!!

  OdpovědětVymazat
 4. Jsi nádherná, nedivím se, že jsi oslovila, já bych s holkami jako ty fotila pořád. To by mi je ale nesměly vždycky vyfouknout agentury :D

  OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel