I am in Madrid!

13:59


 Hola! Jsem v Madridu! 

Včera jsem přiletěla okolo půl 5. Jen co jsem si vyzvedla kufr a vyšla před letiště, volala mi bookerka, že žádný pick-up nebude, protože se řidič vyboural na kole a ať si vezmu taxi.
Tak už aspoň vím, že taxi z letiště do centra stojí 30 Euro... 

Cesta na apartmán trvala asi 20 minut. Když jsem se pokoušela zjistit číslo mého apartmánu od pana recepčního, domlouvali jsme se gesty. Pokud jste slyšeli nějaké drby o tom, že Španělé neumějí anglicky, drb to rozhodně není. U starší generace je to pochopitelné, ale když jsem se vyptávala na cestu lidí v mém věku, jejich slovní zásoba byla omezená na "I, go, right, left". No, aspoň něco! :-)

Když jsem zkoušela klepat na všechny dveře na patře, měla jsem štěstí a jako první otevřely mé spolubydlící! Bydlíme ve třech pokojích po dvou. Součástí bytu je předsíňka, kuchyň, obývák, koupelna a balkon. Z bytu jsem nadšená, je v super lokalitě, asi 10 minut od nejkrásnějšího parku v Madridu - Retiro. Už se těším, až si tam najdu své oblíbené místo.


První den jsem si tedy vybalila, seznámila se s holkami, se kterými byt sdílím - všechny jsou fajn, až na jednu, která prý krade jídlo, ale za týden už odjíždí (a moje super zdravé veganské ňamky by stejně nejedla, myslím si). Večer jsem se šla ještě projít právě do již zmíněného Retiro parku, který jsem si naprosto zamilovala. Další postřeh - Madriďané běhají i ve 30 stupních, a to klidně v leginách a tričku s dlouhým rukávem. Jestli já půjdu běhat, budu se muset držet, abych nevyběhla nahá...

Usínání i noc samotná, nebyly zrovna příjemné aktivity. V 11 hodin večer si totiž španělská sousedka otevřela okno a začala zpívat karaoke. Celou hodinu. Zkoušela jsem "please, could you be quiet" i "shut up" ale evidentně nerozuměla. Nebo nechtěla rozumět... A na mé super nepohodlné matraci, ještě k tomu na palandě, se spát nedalo. Za týden se ale budu moci přesunout dolů, neboť má spolubydlící odjíždí, hehe (i když je moc fajn!). Snad budu mít vlastní pokoj chvíli pro sebe. 

Dnes jsem šla do agentury, kde jsem obdržela setkarty a mobil se španělskou simkartou. Super změna je, že používáme jen Whats up a máme k dispozici internet, takže zdlouhavé hledání míst castingů v papírové mapě odpadá! Bookerky jsou moc milé, tak snad tomu tak bude i nadále. 

Následně jsem si šla s jednou holčinou z mého apartmánu yřídit metrocartu a následně jsme se šly podívat do Primarku, který je oproti tomu v Berlíně či v Drážďanech obrovský a také působí poněkud luxusněji. S nadšením jsme si odnášely náš první madridský fashion úlovek - černé kotníkové ponožky. Těch totiž není nikdy dost. 


Následoval rychlý casting, který se konal neformálně - u klienta doma, v útulném hipstřím bytečku. Ještě tam měl i svého dvouletého synka. A žádné jiné modelky, takže bez čekání! Prý tu většina castingů probíhá obdobně, což je příjemná změna oproti Milánu, kde se všude čekalo alespoň půl hodiny a ještě jste se před klientama cítili jako kus masa, protože si vás prohlíželi nejdříve z jedné strany, pak z druhé, pak s culíkem, pak bez culíku...a pak si nejlépe řekli něco italsky a s podivným úsměvem (úšklebkem?) vás poslali domů. Po castingu jsme si nakoupily oběd - teda, jestli se tomu tak dá říct - kilo melounu, který jsme si snědly na apartmánu. Odpoledne jsem popadla učebnici španělštinz pro samouky, kterou jsem si půjčila v Praze z knihovny a štrádovala si to do mého oblíbeného parku. Po hodince mě dostihl hlad a tak jsem se vydala na průzkum, zda-li nenarazím na nějaký bioshop. Byla jsem úspěšná, a tak jsem hned ochutnala známou tyčinku Raw-Bite.  Byla dobrá, ale na naše české bombusky nemá. Večer jsem si ještě udělala rajčatový salát. Mňám. 


No a teď už si dám jen rychlou sprchu a půjdu do hajan. Tak zase příště!

S láskou
Johanka
You Might Also Like

1 komentářů

  1. Supeer! Vtipné jak dneska doháním všechny články, takže první informace o nehodě a teď koukám, že už jsi v Madridu. Zní to perfektně! Až na tu zpěvačku na pokoji.. to bych jí asi vyhodila z toho okna :D

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel