MADRID: The First Week

13:20


Hola, tak mám za sebou první týden castingů! Uteklo to celkem rychle.
Denně jsem měla 2-3 castingy denně. Občas byly i 40 minut od centra a ještě s pěší docházkou, ale vše se dalo stihnout v pohodě. Většinu se snažím mezi castingama co nejvíce chodit pěšky, abych poznávala město, ale s batohem, ve kterém tahám podpatky, litr vody a book... no zkrátka, někdy to vzdám a radši jedu metrem, protože ve třiceti-stupňovém pařáku byste se také radši schovali do  metra, kde je chládek.

Co se týče mé agentury - jsem tu s Models Division. Od holek, které u této agentury byly, jsem slyšela jen kladné reference, hlavně co se týče vstřícnosti bookerů, případného vyplácení peněz (pokud si odpracujete váš dluh jako jsou letenky, ubytování atd.) a také možnosti rozšíření booku, což je jedním z hlavních důvodů, proč jsem tu. Výhodou Madridu a Španělska obecně je o něco menší nával modelek a také to, že většina castingů je printových, takže fotky můžete použít do booku, což například z přehlídek, showroomů a prezentací nemůžete. Nicméně jsou tu i lepší agentury - UNO a Traffic models, které budou mít tuším castingy pro prestižnější značky za větší výplatu a také více castingů na focení editoriálů či coverů. 

Já jsem tu zatím moc spokojená, ubytování je super, dokonce tu nechybí ani prací prášek, žehlička, ručníky, toaleťáky, ubrousku, povlečení a různé koření - volně k dispozici. Jediným problémem shledávám to, že kapesné dostanu až příští týden ve středu, takže teď se snažím šetřit co se dá, abych tolik neutrácela z mé kapsy. To vypadá tak, že jsem si koupila velký meloun, který tu jím od rána do večera. Já se ale na melounovou sezonu strašně těšila, takže pro mě je tohle naprosto ideální způsob úspory (ale nebojte, neumírám tu hlady, mám tu tofu a quinou z Česka, takže mám celkem slušné šance, že do příští středy přežiji). 

Co se týče města - Madrid je opravdu krásný, včera jsem se zatoulala k řece, který byla skoro vyschlá, ale protékala krásným parkem - který blíže uvidíte ve vlogu. Dneska jsem na castingu potkala holčinu z Polska, která v Madridu už dva roky žije. Dala mi nějaké nějaké tipy, co nesmím v Madridu minout, který supermarket je nejlevnější a také mi doporučovala místní koupaliště. No, já tedy koupaliště moc nemusím, možná jen ty přírodní... ale jestli tu budou ty čtyřicítky, jak všichni Madriďané straší, tak se možná koupalšitě bude ještě hodit. 

Dnes jsem si po castinzích šla na chvíli odpočinout do Retiro Parku, který máme asi 15-20 minut pěší chůzí od apartmánu. Snažila jsem se tedy naučit se něco na IELTS zkoušky, které skládám na konci července, ale po 15 minutách jsem si radši lehla do trávy, poslouchala písničky, užívala si sluníčka a pozorovala dění okolo mě. 

No nic, já se loučím. Zítra snad konečně zkouknu nějaké pamtáky. už jsem si sehnala i mapičku v infocentru, haha.

S láskou
Johanka
1. Sol
2. Mapa centra
3. Sol
4. Cicera (jak říká moje slovenská spolubydlící)
5. Moje středeční večeře
6. Já na procházce
7. Já po ránu
8. Romantické smoothie
9. Fruteriárna
10. Metro
11. Španělské baráčky
12. Super most přes vyschlou řeku

You Might Also Like

1 komentářů

  1. užívej si to tam! tyhle články z modelingových cest mě vždycky strašně baví :)

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel