MUSIC TIPS | FALL

23:57Jako první musím určitě zmínit The XX, kteří jsou sice staří známí, ale 29. listopadu mají v pražském Karlíně koncert! Takže kdo nezná, máte akorát tak měsíc na to, si kapelu oblíbit a pak jít si užít koncert v totální euforii nově poznaných písniček!


The Neighbourhood, alternativní pop-rocková kapela, se dala dohromady v Americe teprve před pěti lety. Od té doby stihli vydat 3 alba, z nichž mé nejmilejší je Daddy Issues. Nedávno se představili i na české půdě, a sice v létě na jednodenním fesťáku v Riegrových sadech. 


BORNS, celým jménem Garret Borns je americký zpěvák z Michiganu. Na hudební scéně působí od roku 2013 a daří se mu skvěle. Letos hrál spolu s Neighbourhoods v pražském Riegráči  a byl to skvělej zážitek. 


Odeszu jsem měla možnost vidět dokonce i naživo na madriském festivalu. Duo hrající elektronickou hudbu tvoří Harrison Mills a Clayton Knight.  


Glass Animals je anglická kapela mnoha žánrů, převážně ale hrající indie rock/pop či psychadelickou hudbu. 8. listopadu vystoupí v Praze a já mám lístky, juchů! 


Parov Stelar je interpret pocházející z nedalekého Rakouska. Přeštože působí již od sklonku minulého století, já ho aktivně začala poslouchat až zhruba před měsícem. Někdy je to na mě trochu moc psychadelika a melancholika, ale song The Sun naprosto miluju.
Poslední dvě písničky jsem slyšela ve filmi Dítě Brigit Jonesové a nemůžu je přestat poslouchat. Mimochodem film, ačkoli dávám přednost výhradně dokumentární tvorbě či filmům, které jsou promítány na filmových festivalech, byl super, určitě doporučuji zkouknout! 

You Might Also Like

1 komentářů

  1. Moc krásný výběr písniček. Jdu stahovat, jsou jak dělané pro podzimní dny :)

    http://littlethingsforem.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel