Kavárny v Madridu | Cafés in Madrid (vegan)

13:14
Nově otevřená kavárna (2017) nacházející se blízko stanice metra Bilbao si teprve začíná získávat svoji klientelu, ale nakročeno má více než dobře. Krásný interiér, milá obsluha a naprosto nejlepší dezerty! Veškerý sortiment v kavárně je 100% veganský, pokud tedy patříte mezi vegany, můžete si dát tedy všechno co vidíte. Pokud mezi vegany napaříte, jsem si jistá, že si zdejší pochoutky zamilujete a ani nepoznáte, že dezertům chybí vajíčko či kravské mléko. 
Kavárnu vlastní dva kamarádi,  kteří vycítili, že čistě veganská kavárna v Madridu chybí - a strefili se do černého. V budoucnu plánují sortiment rozšířit i o jiné jídla mimo dezerty. Ve sklepním prostoru kavárny najdete spoustu pracovního místa či velké stoly pro pořádání schůzek či menších oslav. Už se těším, až se sem jednou vrátím. Jen doufám, že najdu místo k sezení...

Pum Pum Café je další kavárna patřící mezi mé oblíbené podniky v Madridu. Na své si ti přijdou jak masožravci, tak vegetariáni a vegani, i když je pravdou, že vegani už takový výběr nemají. Můžete si zde dát snídani, oběd i lehkou večeři a o víkendu se tu pořádají tradiční brunche. Prodává se tu také čerstvý domácí chléb (i v bezlepkovém provedení). Dokonce tu pracuje jeden český barista, jaká to náhodička!Hola Coffee je stejně jako La Colectiva Café také nová kavárnička. Sójové mléko  v nabídce  je zde samozřejmostí. V nabídce mají vždy nějaký dezertík, obvykle neveganský, někdy mají ale vegan brownie a vždycky se vám tu dostane toastu s burákovým máslem a marmeládou. Baristi jsou moc milí, mluví plynně anglicky (což není v Madridu tak zcela běžné) a pouštěli super hudbu. Hola café produkuje svou vlastní kávu, kterou si v kavárně můžete koupit. 

Toma Cafe je tuším jednou z prvních kaváren berlínského stylu (čti hipster) v Madridu. Sójové mléko tu mají, ale nic veganského k snědku, bohužel. Já jsem si tu dala místo kávy domácí limonádu... no, byla jsem zklamaná, neboť se mi dostalo pouze vymačkaného citronu s vodou. Za dvě Eura nic moc. Ale kafe tu prý mají fajn. 
You Might Also Like

0 komentářů

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel