Cafe tip | Moment

13:33


Slezská 62, Praha 2 12000
Po - Ne 8.30 - 21.00

Nedávno jsem vás prováděla po kavárnách v Madridu. Po návratu do Prahy bych ve svém "průvodcování"  ale ráda pokračovala a ukázala vám mé nejmilejší místa v Praze. Jelikož jsem vegan, nemohu začít jinak než Momentem!

Popravdě, předtím, než jsem odjela do Madridu, jsem nebyla zase takový kavárenský povaleč. Do kaváren jsem chodila většinou na pokec s kámoškou a považovala to za sociální aktivitu, sama jsem do kavárny zaša jen málo kdy.V podvědomí jsem vždycky totiž myšlenku toho, že kafe si přece můžu udělat doma a dort si můžu upéct, a to vše za zlomek ceny. Zkrátka jsem chudý student (nebo šetřílek?). V Madridu jsem ale schovávala peníze stranou, abych poslední týden mohla pojmout jako dovolenou - a tak jsem každé ráno začala v nějaké kavárně. Milý úsměv barmanů, skvělá káva a skromná snídaně, kniha či jen pozorování lidí kolem mě... není divu, že jsem si vypěstovala závislost. Žijeme jen jednou, své peníze chci utrácet za zážitky, ne za materiální věci, káva, jídlo a krásné prostředí je zážitek. Takže můj kavárenský život může začít! 

Moment se nachází ve Slezské ulici na Vinohradech, jen pár kroků od zastávky metra Jiřího z Poděbrad. Nádherný interiér, milý personál. Ale naprosto nejlepší je, že všechno, co tu ochutnáte, je veganské! Najdete tu dorty, muffiny, lívance, vafle (i ve veganském provedení), nejrůznější obložené chleby, tortily, burgery a spousty dalších skvělostí. Místo jsem tu zatím vždycky našla, alespoň v dopoledních a poledních hodinách rezervace tedy není třeba. 

Dokonce ani peněženka se vám tu nerozbrečí žalem. Dorty za 65, wrap za 50, muffin za 35, lívance a vafle za 90, burgry okolo 120. Capuccino za 50. Pokud potřebujete pracovat, najdete zde stoly se zásuvkou. 

Takže, vegani, kdo zde ještě nebyl, Moment je zkrátka "must go", kdo vegan není, určitě zajděte alespoň na skvělý kokosový dort! 
You Might Also Like

1 komentářů

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel