Madrid in pictures | #1

7:35Jelikož jsem v Madridu strávila dva měsíce, dovolím si tvrdit, že Madrid jako město znám poměrně dobře, a to hlavně díky mým španělským kamarádům, kteří mi ukázali Madrid svýma očima. Ráda bych se s váma podělila o mé zážitky a tipy, a to skrze fotky. Tak hurá na to! 


Plaza Mayor a churros. Dvě dominanty Madridu. Pokud chcete náměstí navštívit, doporučuji vyrazit v dopolední hodiny, kdy Madrid ještě spí. Ve slunečných dnech to tu totiž vypadá přesně jako ve slunečné dny na Staromáku... 
Churros pak seženete na každém rohu. Samotné churros jsou veganské, takže jsem tuhle španělskou sladkost mohla ochutnat i já, ale popravdě, bez čokolády či skořicového cukru jsou churros bez chuti. 

  
Sangria time! Sangira je tradiční španělský nápoj, z vína, brandy a ovoce. Určitě ji někde ochutnejte, s českými náhražkami se totiž nedá srovnat. Já si skleničku sangrie dala právě na Plaza Mayor, kde jsem za třetinku zaplatila 4 eura. To je mírumilovná cena, levnější jen stěží najdete. 


V Malasaně, čtvrti umělců, najdete ty nejlepší puby, sekáče, ale i nejroztomilejší stánky s nanuky, cupcaky, popcornem a já nevím čím ještě. Pokud tedy chcete instagram zaplavit cute fotkami, určitě se vydejte prozkoumat ulice této čtvrti.


Na fotce vidíte vintage job La Mona Checa. Pokud budete mít čas, určitě sem zavítejte. V té samé ulici najdete dalších vintage shopy a second-handy. 

  
Začátek nejfrekventovanější ulice v Madridu - Gran Via. Takové naše příkopy. Najdete tu všechny obchody jako H&M, Pull&Bear, Primark, Stradivarius, Zara a další. Pokud tedy nemáte rádi davy turistů a nákupy, tohle místo můžete vynechat. Mě v této ulici sídlila agentura, kam jsem musela jít alespoň jednou týdně a vždycky jsem byla vyčerpaná už jen po minutové chůze od metra do agentury, jak do mě lidé neustále vráželi.


Tu Fruta je kouzelný fresh-jucie / zmrzlinárna, kde seženete čerstvé ovocné šťávy už za 1 euro! Pokaždé, když sem byla okolo, jsem si sem zašla na můj oblíbený melounový fresh. Mají zde nejrůznější druhy ovoce, od těch klasických evropských až po ovoce, jehož jméno jsem ani neznala. Zmrzlinárnu najdete v ulici Calle de Toledo 6, jen pár kroků od Plaza Mayor. Otevřeno mají až do jedenácti večer. 


I když jsem v Madridu byla už podruhé, tohle místo jsem objevila až letos, pár dní před odjezdem. A přesně tohle místo mi v Madridu chybělo: Park s výhledem na celé město. Kouzelný výhled vám poskytne park Tio Pio. Není sice úplně v centru, ale 30 minutová cesta určitě stojí za to.Plaza de dos de Mayos je nachází v samotném srdci Malasani. Je to středobod všech mladých umělců a hisptrů, když bych měla toto místo nějak stručně vystihnout. Bezdomovci si tu povídají s kýmkoli, všichni jsou tu otevření všemu. Večer se celé náměstí zaplní lidma, pije se tu, kouří se tu, lidi se baví. Jen pozor na policii! V celém Španělsku se  totiž nesmí pít na veřejnosti, pokuta je 600 Euro. Až vám tedy bude divné, že se lidé začínají rychle zvedat ze země, a plechovky od piva házet do koše, přidejte se k nim. 
Já jsem tu takhle seděla se svým britským kamarádem, aboslutně nechápajíc, proč se všichni sbíraj ze země a odcházejí. Asi za minutu k nám přišel policajt, že tam nemůžeme pít. Natěstí byl milý, toleroval, že jsme cizinci co se neobtěžovali najít si španělský zákoník, vysvětlil, nám že nesmíme pít na veřejnosti, a že máme vyhodit piva co máme do koše. Na závěr to nejlepší: Retiro Park. Je to ten nejkrásnější park, jaký jsem kdy viděla. V teplé dny jsem zde trávila většinu svého volného času, poleháváním, běháním, procházením... 
Ani nevím, co dělá z tohohle parku tak kouzelné místo. Hra stínu stromů, krásně udržované trávníky, Crystal Palác a asi celková atmosféra parku. V létě všichni sedí na trávě, odpočívají, opalují se, povídají si a usmívají se. Najdete tu také knihovnu, venkovní posilovnu, spoustu fontán nebo vodní plochu, kde si můžete půjčit loďku. 

You Might Also Like

5 komentářů

 1. Tak dobře napsaný článek, že bych teď nejradši sedla na letadlo a navštívila Madrid :) Doufám, že snad konečně toto léto, když to máme z Anglie co by kamenem dohodil

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
 2. Ja som Madrid navštívila pred mesiac a zamilovala som si ho. Bohužiaľ, bola som tam len na pár dní, rozhodne by som prijala tam zostať dlhšie.

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 3. Všude vidím poslední dobou Madrid, já ho totálně miluji a hned bych jela zase :)
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkný článek! Do Madridu bych se chtěla také co nejdříve podívat. Na střední jsem se učila španělštinu, takže mě to moc láká :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to moc pěkně, ty second handy bych vymetla všechny :D A churros vypadá dost dobře!

  OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel