Focení pro Vendulu Niklovou

23:52


 Před týdnem mě oslovila Vendula Niklová, dle mého názoru budoucí velmi úspěšná návrhářka, zda-li bych nechtěla být modelkou pro její návrhy na závěrečnou práci UMPRUM. Focení bylo formou "fotky za práci", což je skvělé především pro začínající modelky, neboť si tak můžou bezplatně rozšířit book.

Vendulina práce byla na téma Identita. Materiály a použité vzory mi připomínaly souhru jara/léta na rozkvetlé loutce doplněné plastickými materiály, které pro mě sybmbolizují velkoměsto. Takto autorka přesně nedefinuje její práci - je to čistě můj pocit jak na mě kolekce působí. Vendula často cestuje mezi Prahou a její rodnou Olomoucí a tak často tvoří návrhy ve vlaku, možná proto by barevné mohly znázorňovat Moravu a látky plastické Prahu. Oblečení bylo jedno z nejhezčích a nejzajímavějších co jsem měla na sobě, nějaké modely bych si s radostí vzala na sebe do reálného života, pokud by se decentně upravil střih šatů, které jsou pro klasické nošení "rozevlátějšího střihu", avšak na módní přehlídce právě tato "rozevlátost" musí působit velmi půvabně a v dobrém slova smyslu majestátně.

Fotografkou byla Anna Červinková, talentovaná mladá studentka. Svou práci odvedla výtečně. Fotky se rozhodně povedly, dokázala zachytit barvu světel, správné pózy...
Anička sama píše blog, který rozhodně doporučuji navštívit. Její fotky jsou vzdušné, nápadité a mají takovou "youngsoul".  www.ceranna.blogspot.cz

Fotila jsem společně s Adélou Bartákovou, supermilou modelkou, co procestovala už půlku světa. Navíc je stejně zrzavá jako já!

Místo focení bylo před klubem Karlovy lázně, kousek od Národního divadla a Kampy, což jsou mé oblíbené másta Prahy, zvláště kvůli skvělým kavárnám.
Adélka Bartáková


Adélka Bartáková

You Might Also Like

1 komentářů

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel