Model in Milan I.

10:28

Ahoj! V pondělí jsem přiletěla do Milána, kde teď budu pobývat necelé dva měsíce. Ráda bych vám přiblížila, jak to vlastně chodí takhle na "modelkovských cestách" a většina následujích článků se budou vztahovat  k mému bytí a žití v krásném italském Milánu!
Můj výlet do Milána začal poněkud nešťastně, neboť na přistavení letadla způsubilo 2 hodinové zpoždění. Samotný let byl ale bezproblémový a já úspěšně přistála na letišti v Bergamu, které je od Milána vzdálené asi půl hodinovou cestou autem po dálnici. Hned na letišti jsem potkala začínající modelku Klárku Černou z agentury Unique One. Vydaly jsme se společně hledat naše řidiče, kteří nás měli dovézt na naše apartmány. Řidiči na nás čekali v příletové hale a to i přes dvouhodinové zpoždění. Cesta na apartmán nebyla ničím zajímavá, občas jsme s "driverem" prohodili pár slov. Když jsem dorazila před místo ubytování, přišel pro mě správce apartmánu. Překvapilo mě, že mluví plynně anglicky - to totiž není u Italů moc běžné. Dal mi klíče, provedl mě apartmánem a upozornil mě na některé pravidla -  napří. zákaz návštěv cizích osob apd. 
Z apartmánu jsem byla už ve dveřích nadšená. Za a) apartmán má skvělou polohu. Na zastávku vzdálenou cca ř minut chůze od ubytování mi jezdí  autobusy i trolejbusy i tramvaje i metro. Za b) bych si klidně dokázala představit, že bych si sama takový byteček pronajala. Apartmán má dvě patra, jednu koupelnu se sprchou, jednu jen se záchodem, moderní kuchyň s troubou, nechybí dokonce ani žehlička. Rozdělení postelí bylo následující - v jednom pokoji byly dvě postele a na patře byly čtyři. Já si vybrala dvojlůžkový pokoj, který sdílím s Mari, veselou, 26-ti letou Bulharkou. Nahoře na patře bydlí 16-ti letá Češka Anetka, o den později přijela Asiatka Montica z Německa. Všechny holky jsou moc milé, alespoň prozatím. 
V úterý, 13.1.2014 jsem měla být v 9.30 v agentuře. Naštěstí jsem se nemusela stresovat jejím hledáním, neboť se mnou jela Anetka a cestu mi ukázala, poradila mi také, jakými spoji se pak dostanu zpátky. Agenturu mám od apartmánu 15 minut tramvají, což je skvělé. Po příchodu do agentury jsem musela čekat asi hodinku, než se mě někdo ujal, neboť začátek týdne bývá velmi nabytý a přijíždí spoustu nových holek. První se nám seznámila "logistic assitant" Rebecca, která s námi projela veškeré potřebné dokumenty jako smlouvu, daňové domicily apd., rozdala nám mapy a italské simkarty. Poté jsem fotila polaroidy a točila video - "face and walk". Následně mě seznámili s bookerama v sekci "runway". Mé míry byly 79-59-86 a do setkarty mi přidali k pasu a bokům po jednom centimetru. (wtf?) Myslela jsem si že ve věku 18-ti let tu budu patřit mezi ty starší holky, ale většině modelkám v Miláně je nad dvacet.

Po zbytek prvního dne jsem naštěstí dostala volno, takže jsem se byla podívat v pár obchodech s potravinami, abych zjistila, kde mě nákup výjde nejlevněji. Byla jsem si také zařídit "Milanmetrocard" a vyjednávala si tarif/kredit pro italský mobil.
Dnes byl můj druhý den castingů. Včera jsem měla původně dva, během dne mi bookerka poslala ještě jeden. Dnes jsem měla mít původně tři a během dne mi bookerka opět jeden doposlala. Myslím, že kdybych měla do 5 catingů denně, budu vše zvládat v pohodě a bez stresu. Některé holky ale mají třeba 6-8 castingů za den, což už chce značné umění organizovat si čas. Zítra mám mít naštěstí jen jeden casting a to call back na lookbook pro značku Tak Ori, tak uvidíme co se z toho vyklube. Můžete mi držet palce!
Pod perexem najdete fotky mého apartmánu.
Kuchyňský kout
Obývací část
Kuchyň s obývákem
Má přihrádka v lednici
Předsíňka

You Might Also Like

1 komentářů

  1. skvelej clanek, tesim se na pokracovani! tyhle modelkovsky cesty me vzdycky nejvic bavi, kdyz do toho muzu 'nakouknout¨:))

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel