Kam se podívat v Miláně/ What to see in Milan

4:47

Po necelých 2 měsících strávených v italském Milánu si vám dovolím nabídnout pár tipů, co vidět, kam si zajít na jídlo, na nákupy, obohatit se nějakou kulturou nebo kam si zajít užít noční život.

1) DUOMO
Kdo nebyl u Duoma, nebyl v Miláně. Taková jsou pravidla. Katedrála v gotickém stylu se nachází na náměstí Piazza del Duomo. Stavba byla zahájena roku 1386, ale dokončena byla až v roce 1965. Snad je i dobře, že jim to trvalo tak dlouho - je to nejhezčí katedrála, jakou jsem kdy viděla. Vstup do katedrály je zdarma a pokud bude hezké počasí, doporučuji si zaplatit i vstup na střechu Duoma, který vám poskytne nádherný pohled na celé Miláno a ještě dál - až na Alpy!

2) POSLEDNÍ VEČEŘE
I pokud nejste milovníky umění, vidět naživo originální obraz od Leonarda da Vinciho se vám jen tak nepoštěstí. Bohužel si musíte lístek zakoupit cca s měsíčním předstihem, abyste se na výstavu dostali. Mě se lístek bohužel nepodařil sehnat, ale beru to jako jeden z důvodů, proč se do Milána vrátit.

3) GELATERIA CIOCCOLATI ITALIANI
Pokud už budete u Duoma, jen pár kroků se nachází hned několik výborných gelaterii - "zmrzlináren". Já vyzkoušela právě Cioccolati Italiani, neboť měli otevřeno i v neděli od rána (a já měla už jen pár hodin na ochutnání italské zmrzliny!), což nebývá pro italský zevlácký styl života obvyklé. Pokud se na paní za barem usmějete, určitě vám dá zmrzlinu na lžičku ochutnat, abyste věděli, že jste si vybrali tu pravou.  Já za sebe mohu doporučit pistáciovou příchuť, která se naštěstí výrazně odlišovala těch českých pistáciových zmrzlin...


Více najdete po perexem
4)SHOPPING STREET DUOMO - SAN BABILA
V Miláně jsem nenarazila na jediný obchodní dům. Místo toho mají dlouhé nákupní ulice, takže se alespoň trochu vyvětráte mezi přesuny z jednoho obchodu do druhého. San Babilae je asi nejznámější, bohužel na to doplácí, neboť o víkendu se tu mezi návalem turistů prakticky nehnete. Pro dobu nákupů v této ulici doporučuji dopoledne o pracovním dni.

5) BOOKSHOP, RESTAURANT, CAFE
Tento celosvětový podnik RED, který bohužel není v ČR, mě skutečně okouzlil. Je to kombinace knihkupectví s kavárnou a restaurací. Místo pro pracovní schůzky, posezení s přáteli a nebo pro studium. Za cappuccino chtějí pouhé euro padesát, za bagetky okolo pěti eur. Free Wifi je samozřejmostí, milá obsluha také. Jediným nedostatek pro mě byl fakt, že pokud jste objednali pouze kávu bez jídla, mohli jste si sednout pouze k určitým stolům. No co, místa málo, tak ať mají pohodlí ti, co se jdou najíst. To by se dalo pochopit.

6) MARKETS SAN AUGOSTINO
Trhy! Miluji trhy! Teda ty s jídlem - možná nejsou tak poklidné jako farmářské trhy u nás v Praze, protože v Miláně jsem stále slýchala dohadující se Italy - přesně jsem nepochopila o čem, cena to nebyla - ale ovoce a zelenina, které se zde prodávali, byli čerstvé, ralé a překvapivě za  přijatelnou cenu. Např. kilo opravdu výborných šťavnatých pomerančů jste koupili za euro a dvě stě gramů parmazánu za tři eura a nějaké drobné. Za kus papáji či manga si účtovali euro padesát. Za skvělý stav ovoce (který v Česku postrádám) bych klidně i přihodila pár drobáčků navíc! Trhy se konají každou sobotu do dvou hodin odpoledne. Stačí dojet na zastávku metra st. Augostinu a když dojdete do vestibulu, stačí sledovat odkud dovnitř vcházejí lidé s nákupními taškami plnými jídla.

7) CAFETERIA AND BAKERY PRINCI
Tohle byl můj nejoblíbenější a nejčastěji navštěvovaný podnik v Miláně. Nebyl to jen ten důvod, že poboček Princi bakery je po celém Miláně mraky, ale hlavně díky jejich skvělým a cenově přijatelných produktům - od sójového cappuccina za euro šedesát po naprosto skvostný nutellový dort za tři éčka. Možná se vám tři éčka v přepočtu na české peníze zdají moc velká investice, ale po ochutnání tohoto koláče nebudete utracených peněz litovat.8) PARK SEPMIONE
Největší a nejkrásnější park v Milánu. Scházejí se tu všichni nadšení sportovci, kteří si sem chodí zaběhat nebo jen tak zaházet frisbee. Můžete zde také navštívit rozhlednu a kochat se výhledem na Miláno, nebo navštívit hobití knihovnu. Pokud trefíte datum, konají se tu poutě i jiné zábavné akce.9) JAZZ CAFE
Chcete si zajít na příjemný oběd či na o něco hlučnější večeři/aperitivo s klasickou italskou kuchyní? Jazz café je typických italským podnikem, kam se chodí najíst praví Miláňané. Pokud chcete potkat modelky, je dost pravděpodobné, že je tam potkáte, některé z nich tam totiž byly pečené vařené. Adresa je Corso Sempione 8.
10) NAVIGLI
Čtvrť Navigli mi připomíná berlínský Kreuzberg nebo naši Národní třídu. Všude spousta výstředních  módních butiků, sekáčů, zdravých bister a v neposlední řadě spousta hipstrů. Díky kanálu se této čtvrti říká malé Benátky. Určitě se tu stavte na oběd či večeři!11) SHOPPING STREET LORETO - PORTA VENEZIA
Další nákupní ulicí je Corso Bueno Aires. Zde najdete známe značky jako ZARA, HM, Berhska, naštěstí tato ulice není tolik narvaná k prasknutí, jako je například dříve uvedená San Babila.

12) PARTY: THE CLUB/BYBLOS/DIVINA/GATTO PARDO/ FASHION CLUB...?
A kam se vydat pokud chcete ochutnat rušný noční život? Vstupy do klubů i samotné drinky v Miláně jsou opravdu drahé. V Praze si občas postěžuji i na vstup do klubu za  100 Kč, ale kam se hrabe Miláno se svými někdy i čtyřiceti eury za vstup a patnácti eury za drink?...  Pokud byste se tedy chtěli rozšoupnout, určitě vám doporučím Gatto Pardo - klub, který se vystavěný v bývalém kostele. V létě nezapomeňte navštívit Byblos, kvůli jeho úžasné terase. Kdo má rád komerční hudbu a akce na drinky, nejlepším místem pro něj bude The Club. Spousta turistů vždy touží jít do klubu Cavalli či Armani - mě ale tyto dva kluby přišly spíše jako přeplněné snobské doupě.


You Might Also Like

2 komentářů

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel