Rozhovor s modelkou: Barbora Pešírová

13:40

Ahoj Baru, jak ses dostala k modelingu? 
Ahoj, k modelingu jsem se dostala přes moji kamarádku, která se v té době modelingu už nějakou dobu věnovala. Dala mi kontakt na modelingovou agenturu  kam jsem napsala, a vzápětí jsme si majitelkou agentury sjednaly schůzku. Vedení i přístup k holkámse mi líbil, a proto jsem s agenturou podepsala smlouvu a jsem teď pod jejími ochrannými křídly.


Jak si věděla, že je to ta správná agentura? Nechtěla si to zkoušet ještě jinam? 
2Wscout mi byla sympatická již od začátku hlavně tím, že je to malá, spíše rodinná agentura (poznámka autora: v agentuře je asi 30 modelek). Také mě zaujalo, že naše bookerka je zároveň fotografkou, což znamená dostatek podkladů do booku a tím i větší šance najít práci v zahraničí. Pravdou je, že jsem předtím u jiné agentury nebyla, ale určitě bych nikdy neměnila! Když je jakýkoli problém, vím, že se můžu na svou bookerku obrátit a vždy mi pomůže, pokud je to v jejích silách. 
Ph: 2W atelier

 Byla jsi s modelingem někde v zahraničí?
Ano, byla. Před půl rokem jsem se podívala na 3 měsíce do taiwanského hlavního města Tchai-pei s agenturou Pacetimo. Líbilo se mi tam moc! Lidé tam jsou velmi milí a hodní, se vším mi vždy pomohli. Například když jsem se ztratila v tom jejich šíleném metru nebo kdykoli jinde, vždy mi někdo vysvětlil, jak se dostanu na potřebné místo. Co se týče modelingu, začátky nebyly zrovna lehké. Neměla moc zkušeností - neuměla jsem pózovat, chůze taky nebyla nijak skvělá, moje angličtina byla průměrná, a proto jsem neměla moc práce.  Zhruba po měsíci  se ale celá situace obrátila. Dostala jsem svůj první job, focení kampaně pro Converse a pak už to šlo všechno mnohem snáze. V zahraničí je důležité, abyste dostávali hodně castingů a o ty na Taiwanu není nouze.  Jinak samotný pobyt jsem si užívala, hlavně díky poznávání nových lidí a nové kultury. Navíc v Tchai-pei to žije, takže o zábavu nebyla nouze.


Zbytek rozhovoru naleznete v celém článku.

 Barči album/ Tchai-pei
 
Barča v surf-shopu/Tchai-pei

Týjo! Converse kampaň jako tvůj první job, to je super! Jak probíhal casting a samotné focení?
Tu práci jsem moc chtěla, ale moc jsem si nevěřila, neboť jak jsem řekla - po měsíci bez práce si říkáte, jestli vůbec za něco stojíte. Když nám bookerka oznámila, že máme casting pro Converse, byla jsem docela nervózní. Casting byl překvapivě snadný, klienti nechtěli vidět žádné pózování, ani na nás nezkoušeli své oblečení, stačilo jen stát a oni si nás prohlíželi. Když mi bookerka zavolala, že jsem ten job dostala, skákala jsem radostí. Za pár dnů už jsme jeli fotit. Na job jsem jela společně s mou bookerkou a ještě jednou modelkou z mé agentury. Po příjezdu na místo focení nám začali dělat vlasy, make-up a nehty. Pak už jsme se jen převlékli do outfitů značky Converse a začalo focení. Fotili jsme na jakési střeše baráku, ve velkém horku. Pamatuji si, že mezi focením byla i pauza na oběd, ke kterému jsme měli rýži se zeleninou a kuřetem.  
Pracuješ i na českém trhu?
Tady v Čechách moc ne. Bydlím docela daleko od Prahy a nemam čas tam jezdit, neboť studuji gymnázium a nemohu si dovolit tak vysokou absenci. 

Backstage/Converse. V třiceti stupních nabalená do vesty.
 

Jaký byl tvůj nejhorší a nejlepší zážitek z modelingu?
Asi to, když sem přijela do Taipeie a neuměla sem se moc domluvit. 
A vlastně ještě jeden! Před odletem na ostrov Tchai-wan jsem byla na týden společně s mou bookerkou v Hanoi ve Vietnamu. Když jsme dorazily, nestačily jsme se divit. Hlavní město Hanoi bylo obklopeno ze všech stran špínou, starými a zchátralými budovami. Jakožto Evropanka, přiznám se - byl to pro mě kulturní šok. Ubytovány jsme byly v malém pokoji asi 4x4 m čtvereční. Byl to opravdu "multifunkční" pokoj, neboť na tak malé ploše byla  vytvořena obývací část, hned vedle kuchyňská a naproti byla koupelna v podobě přimnotované sprchové hadice na zeď, pod kterou byl otvor na odtok vody. Ve Vietnamu se modeling teprve rozjíždí, často se fotí velmi exotické, pro nás Evropany spíše vtipné outfity. Fotky z takových loobooků v evropských módních metropolí případné pařížské či milánské klienty moc neoslní. Já měla však štěstí a dostala jsem práci, z které vyšly docela povedené fotky. Byla jsem ráda, že za týden už jsem letěla  na Tchai-wan (společně s mou polskou spolubydlící Paulinou - a to je také krásná historka -  byla v Hanoi měsíc, její mateřská agentura se jí neozývala. Má bookerka se tedy přes nejrůznější kontakty snažila spojit s její agenturou. Nakonec zjistila, že její mateřská agentura  zkrachovala! Jen páni bookeři trochu pozapomněli, že mají ve světě ještě jedno ztracené dítě!)

Lookbook/Hanoi
 Nejkrásnější vzpomínky mám na focení pro Zoot na pražském Vítkově. Celý den bylo krásně, mohla jsem se kochat  nádherným výhledem na Prahu a fotky dopadly úžasně.

 Jako modelka musíš mít perfektní míry. Jak si udržuješ postavu? Držíš nějaké diety?
Postavu se nijak speciálně nestarám - resp. určitě nedržím žádné diety. Snažila jsem se cvičit, ale dlouho mi to nevydrželo. Mám ten dar, že můžu jíst všechno a jsem stále štíhlá.

  
Jaké jsou tvé sny a přání?
Mým snem je dodělat si školu a poté procestovat celý svět, poznávat nové lidi a užívat si života. Na vysokou bych určitě chtěla, ale nevím přesně kam. Asi něco kolem zdravotnictví. :-)
 
Co považuješ za svůj největší úspěch v modelingu?

Kromě jiných foceních, nejvíce si cením právě focení kampaně pro Converse. A na závěr  - prozradíš nám, jaké je tvé oblíbené jídlo?
Překvapivě, mým oblíbeným jídlem je asi smaženy hermelín a hranolky. To bych mohla jíst klidně každý den!  

 Barča je dle mého názoru krásná, přirozená a osobitá, také je velmi milá a charismatická. Jelikož Barča patří do kategorie modelek do 175 cm, na molech ji pravděpodobně neuvidíme, ale určitě se o ní ještě dočteme nebo spíše "dokoukáme" v časopisech a reklamách. Barče přeji hodně úspěchů, zvláště na její další cestě do Hong Kongu!

You Might Also Like

2 komentářů

  1. je skvělá! zajímavá!! doufám, že bude takových článků víc, strašně ráda to čtu.)

    OdpovědětVymazat
  2. Urcitě článků ze světa modelingu bude víc a víc!:)

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel