Hlásím se k životu

4:40


Přesně před dvěma týdny jsem úspěšně složila maturitní zkoušku (český jazyk, biologie, psychologie, anglický jazyk), a díky samým jedničkám jsem tak byla přijata na bristké univerzity ke studium psychologie (poslední podmínkou je tedy ještě složení jazykové zkoušky IELTS). Ještě v ten samý den jsem obdržela sms od FHS UK s oznámením, že jsem úspěšně složila přijímací zkoušky - což se mi náramně hodí, protože na britské univerizty chci nastoupit až v září roku 2017 a následující rok bych ráda cestovala/studovala. 19.květen 2016 by se tak dal považovat za jeden z nejúspěšnějších v mém životě, alespoň co se týče studentského života. Odpoledne jsem si šla po týdnu pořádně zaběhat, večer jsem vyrazila na pivo s nejlepšími kamarádkami, které jsem celý květen kvůli maturitě zanedbávala a ve dvanáct večer jsem se vyčerpaná, ale s úsměvem na rtech, odebrala do říše spánku.
20.května mě čekalo už jen oficiální ukončení maturit a večerní matursntská párty! Konečně! O to více jsem pak přemýšlela nad kontrasty a smyslem života a o tom, jak je život nevyzpytatelný. Při cestě na (pozor, ne z, na!) maturitní oslavu mě totiž srazilo auto (popeláři, haha). Na přechodě. Za denního světla. Pak už všechno následovalo rychle a já na celý večer mám trochu mlhavé a vzpomínky. V nemocnici jsem pak strávila celých 11 dlouhých dní. Dní plných doufání, naděje, smutku, dumání a nicnedělání.

Někdy se možná odvážím zveřejnit článek, který jsem psala jen pár dní po něhodě, proto tu příběh "Johanka zajetá a málem mrtvá" nechci nyní podrobněji rozebírat.
Avšak ráda vám prozradím, že jsem měla obrsovké štěstí a vyvázla jsem jen s pár modřinami, 5 stehami v hlavě, otřesem mozku a bohužel i kontuzi mozku, kvůli které jsem v nemocnici byla tak dlouho.
 Nicméně z nejhoršího bych měla být venku, předevčírem jsem byla propuštěna z nemocnice. Nyní mám ještě 14 dní dodržovat klidový režima poté už zase mohu začít žít "normálně". Ale jak je to vlastně normálně? Po maturitě a celém roku dřiny, kdy každodenní náplní bylo se učit?
Kdyby nebylo úrazu, touhle dobou bych už obcházela castingy v Madridu...
Jedno vím ale díky nehodě jistě - budu využívat každé minuty nejlépe, jak dovedu.

Jak se máte vy? Jak prožíváte závěr školního roku? Jaké máte plány na léto? :-)You Might Also Like

2 komentářů

  1. Jee.. O.o hlavně že to dobře dopadlo! K maturitě gratuluju a snad vyjdou všechny plány! Já mám konečně po dnešku za sebou už všechny zkoušky a přemýšlím, co budu dělat, protože ten šok, kdy se ze dne na den už zase není co učit, je fakt zvláštní.. ale supeer! :3

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To já taky! Děkuju! Přesně! Já se z toho týden vzpamatovávala.. nejhorší to bylo v nemocnici, kde jsem "nesměla namáhat mozek". Takže jsem v podstatě jen ležela a koukala do stropu. Trochu depka. :D A popravdě, teď už mi to učení zase trochu chybí... tak se učim alespoň angličitnu, hehe. A přitom jsem se tak těšila na to nic nedělání... -.-

      Vymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel