Barcelona in Pictures | Tips

3:20

Hodně lidí považuje Barcelonu za město snů - přiměřená velikost, malebné uličky, bohatý noční život, skvělé jídlo, nedlážděné chodníky umožňující se pohodlně dopravit do centra na longboardu či na kole a samozřejmě velkou výhodou tohoto města je také pláž! Když chtějí Barceloňané strávit den na pláži, většinou cestují za město. Já ale nechtěla trávit čas cestováním ve vlaku, a tak jsem se bohatě spokojila s povalováním se na Barcelonetě ( Kde to mimochodem v noci docela žije! Alespoň do té doby, že okolo půlnoci přijede kropící vůz a všechny opilé i neopilé návštěvníky pláže vyžene chladnou sprškou...proto varuji, vzdalte se včas!), která si myslím, nám "čecháčkům" bez moře, zcela postačí. Vstup na pláž je zdarma. 

Barceloneta


Přístav v Barcelonetě je jednou z největších atrakcích v Barceloně. Začíná tady totiž promenáda vedoucí na pláž. Pro longboardisty mám jeden tip - určitě si přivstaňte a vydejte se na projížďku, třeba okolo osmé. Vyhnete se tak davům turistů mířící na pláž.


Montjuic parkPalác Montjuic se nenachází úplně v centru, ale určitě stojí za to si sem udělat procházku nebo se sem vyvézt lanovkou z Barcelonety. Je odsud krásný výhled na město! V parku také můžete navštívit bývalý olympijský stadion.


Park Güel


Pokud neuvidíte alespoň jednu stavbu slavného Gaudího když jedete do Barcelony, budete pravděpodobně označeni za vesnické burany ignorující jakýkoli estetický zážitek. Já jako první zamířila do parku Güel, který se nachází na severu města. Pokud bydlíte v centru, nejjednodušší je vzít si metro např. na zastávku Fontana, odkud do parku dojdete příjemnou procházkou za 10 minut. Vstup do Parku je zdarma, ale můžete si zakoupit i vstup do placené části. Doporučuji tak udělat on-line rezervací, ať se vyhnete dlouhé frontě na lístky.

Park Ciutadella

Park Ciutadella je největším parkem Barcelony a leží v centru města. Můžete si zde vypůjčit loďku, vidět katalánský parlament, posadit se na břehu fontány, nebo si lehnout pod strom a poslouchat reagge muziku, kterou tu často produkují afroameričtí přistěhovalci. Protože v parku je mnohem více stínu než na pláži, raději jsem relaxovala zde. 

Pekárna Macxipa


Macxipa je tradiční španělská pekárna. Do této pekárny se vydejte ráno na snídani, na teplé croissainty, čokorolky nebo čerstvý chléb. Ceny těchto pečených skvostů se pohybují okolo 1 eura. 


MACBA


MACBA je galerie konceptuálního umění. My jsme e dovnitř bohužel nedostaly, protože každý po dobu našeho pobytu před vchodem probíhala jakási demonstrace...
Nicméně, plácek před MACBOU slouží jako street-skatepark. Kupte si pivo, sedněte si na zídku u plácku a pozorujte skejťáky učící se novým trikům. 

NákupyPokud chcete nakupovat oblečení, zamiřte na Pl. Catalonya. Najdete tam Urban Oufiters, Zaru, H&M... ale pokud si chcete přivézt nějaký originální kousek, zamiřte do second-handu Vintage Kilo! Vše se prodává na váhu a najdete tam opravdu zajímavé věcičky. 

Čtvrť Ghotic


Určitě si udělejte čas na procházku čtvrtí Ghotic. Najdete tu fajn podniky (např. veganský Cat Bar), obchůdky a celková atmosféra této čtvrti je taková...tajemná. 

Quinoa BarQuinoa bar je za mě určitě nejlepší restaurací/bistrem v Barceloně. Nají se zde jak vegani, tak nevegani. Obsluha je milá, ceny až neuvěřitelně levné (za veganský burger jen 5 euro!), wifi, jediným problémem někdy bývá nedostatek místa, zvlášť po 21h. večerní. Můžete si sem dojít i na snídani - já určitě doporučuji rozpečený veganský croissant. 


Menja BoBistro Menja bo se pyšní hlavně svou pečenou veganskou nabídkou. Tím myslím  nejrůznější muffiny, donuty, dortíky, šátečky...  Můžete si tu dát i veganskou pizzu nebo sendviče (sendviče mi ale přišly poněkud chudé, za tu cenu), nebo slané koláče. Ceny se pohybují okolo 2 euro za něco z pekárny, okolo 5 euro za větší jídlo. Jen musím upozornit, že kafe mi tu nechutnalo.


True Artisan Cafe True Artisan Cafe byla v Barceloně moje nejmilejší kavárna. Milí baristé, krásné prostředí a hlavně výborná káva za příznivou cenu. Sagrada Familia Sagrada Familia je barcelonská povinnost. Jo, stavba je to nádherná a jsem ráda, že mohu říct, že jsem byla uvnitř... ale zase takové wow to nebylo. Neměla jsem audio-průvodce, s ním by to možná bylo lepší. Každou středu, čtvrtek a neděli můžete Sagradu po 18h. navštívit jen za šest euro místo třinácti. Toho určitě využijte. A nezapomeňte si koupit lístky dopředu, fronta na SF je opravdu dlouhá! 

Carmel BunkersCarmel Bunkers je místo, které si zamilujete. Tedy po tom, co si zanadáváte, jak velký kopec musíte vyšplhat, haha. Dle mého je odsud nejhezčí výhled na celé město. Nejpohodlněji se sem dostanete autobusem V17 nebo 24. Na metro zapomeňte, to staví pod kopcem a kopec, kde bunkry jsou,  opravdu velký. 

Čtvrť GraciaGracia je čtvrť, kde jsem bydlela necelých čtrnáct dní a mohu tak říct, že jsem jí celkem dobře prozkoumala. Pokud bych si měla vybrat místo, kde bych v Barceloně žila, bylo by to určitě tady. Sousedství je sice od pláže docela daleko (metrem cca půl hodiny, pěší chůzí hodinku), zato tu ale téměř nenarazíte na turisty a davy lidí. Na co tu určitě narazíte, jsou skvělé podniky - kavárničky, bistra, trh... 
Na pivo či drink vyražte do baru Gorilla, pivko si tu dáte už za 1,5 eura, mochito za 3. Na jídlo se vydejte do již zmíněné Quinoi či Veget Artu (o neveganských podnicích bohužel nic nevím). Večer za hezkého počasí si můžete sednout s přáteli na jedno ze 4 náměstíček - já si oblíbila Pl. de Sol, kde to skutečně žije pravým nočním životem (a tím myslím pouliční noční život, ne kluby!). 

Veget Art

Posledním místem, které bych vám ráda doporučila, je Veget Art - veganské bistro, kde se sice neposadíte, ale jídlo vám zabalí sebou domů (a nebo jídlo můžete nechat přihřát v mikrovlnce a sníst na ulici!). Já jsem zde ochutnala výborný slaný koláč, a teď se podržte, jen za euro a půl, což je levnější než v ČR a musím říct, že porce byla vskutku vydatná!
You Might Also Like

1 komentářů

  1. Krásný fotky a super tipy! Nikdy jsem Barcelonu nezkoumala, a tak jsem celkem překvapená, co všechno tam je. Vypadá vážně krásně, tak se tam třeba někdy i podívám :3

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel